دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

تکه ای از متن پایان نامه :

 •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

   
  Widget not in any sidebars
     
 • پاداش­ها، ناعادلانه رفتار می­کند. روشن می باشد جانبداری مدیر برای حفظ این روابط و شاید تقویت آن هم می­باشد که نتایج مدنظر مدیر را در آینده تامین می­نماید.
 • نبود و یا نقض قوانین : گاهی اتفاق می­افتد که با وجود کوشش مضاعف مدیر باز هم کارکنان احساس بی عدالتی می­کنند که ناشی از نبود یا نقض قوانین می باشد. به عنوان فرض مثال فرض کنید در یک سازمان حداکثر اضافه کار قابل پرداخت به یک کارمند یکصد ساعت در ماه باشد. در این صورت بین کارمندی که یکصد ساعت اضافه کاری دارد با فرد دیگری که ۱۶۰ ساعت اضافه کاری دارد فرقی نخواهد بود. هر چند که این مورد بیشتر به عدالت رویه­ای مربوز می­گردد، اما زیرا بعضی از این مقررات توسط مدیر تنظیم می­گردد می­توان در زمره عدالت توزیعی نیز عنوان نمود.
 • انتقام­جویی: به عنوان مثال فرض کنید در یک موسسه مالی حق امضاء اسناد مالی با امور مالی و رئیس یا مدیر سازمان باشد. در یک چنین سازمانی اگر چنانچه اسناد مالی و هزینه های خاصی که صرفاً با نظر مدیر انجام شده می باشد توسط امور مالی امضاء نشود نوعی ذهنیت و بدبینی در مدیر ایجاد خواهد گردید و مدیر به مقصود جبران به انتقام جویی اقدام خواهد نمود. البته اگر چنانچه مدیر حرکتی از کارکنان بر علیه و یا تضعیف خود احساس کند از طریق تغییراتی در نحوه توزیع پاداش­ها کوشش به انتقام­جویی خواهد نمود.
 • ضعف شخصیتی مدیر: اگر مدیر ضعیف النفس باشد و شخصیت او شخصیت ثابتی نباشد، تاثیر این ضعف مشهود خواهد بود و مدیر به جای فعالیت های انجام شده کارکنان ، ملاک­های کاذب زیرا جنس و سن و در بعضی موارد تعابیر غلطی از کارهای انجام شده یعنی بزرگنمایی فعالیت یک نفر و کوچک شماری فعالیت فرد دیگر را لحاظ نموده و تصویر تبعیض و بی عدالتی را در ذهن کارکنان ایجاد خواهد نمود.
  بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل - پایان نامه

درک عدالت تحت تأثیر : پیامدهایی که شخص از سازمان دریافت می­کند، رویه­های سازمانی (رویه­ها و کیفیت تعاملات) و خصوصیات ادراک کننده قرار دارد.

 مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: