دسته‌بندی نشده

بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل – دانلود پایان نامه …

دانلود پایان نامه

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

تکه ای از متن پایان نامه :

اگر انظباط در مدیریت منابع انسانی برای اصلاح رفتار کارکنان می باشد نظارت در وظایف مدیریت برای اصلاح برنامه­ها می باشد. در دیدگاه جدید به جای افراد فرایندها کنترل می­شوند که عبارتند از چگونگی اجرای برنامه­ها و مطالعه موانع و عوامل تسریع آنها .

عدالت به معنای “عدم تبعیض و رعایت تساوی” و به معنای ” دوری از افراط و تفریط” و به معنای ” عدم ارتکاب کبیره و عدم اصرار بر صغیره” و به معنای ” دادن حق ذی حق” مفاهیمی هستند که فرایند کنترل و نظارت تأثیر پیدا می­کنند؛ به این معنا که کنترل کننده بایستی عادل باشد، اهل احقاق حق باشد، میان افراد و اعمال تبعیض قائل نشود و تعادل و میانه­روی را حفظ کند نه خیلی سخت­گیر باشد و نه زیاد مسالحه­گر، نگاهش به برنامه­ها باشد و پیشرفت­ها و چگونگی موانع و عوامل برنامه­­ها(رضائیان؛۶۱:۱۳۸۴).

 

 

د) رهبری

کوهن، کرش و اسپکتر(۲۰۰۱) معتقدند که هنگامی فرد در توزیع پیامدها در سازمان احساس بی عدالتی نماید به طور منفی نسبت به آن پیامد خاص واکنش نشان داده و هنگامی که بی عدالتی در رویه­ها باشد که  به موجب آن پیامدها تخصیص یافته­اند، عکس العمل منفی فرد متوجه کل سازمان خواهد گردید. مشاهده رفتارهای ناعادلانه از سوی سرپرست یا سایر افراد صاحب اختیار و قدرت در سازمان باعث می­گردد تا فرد به طور منفی نسبت به سرپرست و یا مسئول خاص که شاهد رفتار ناعادلانه او بوده می باشد عکس العمل نشان داده و به طریق مختلف نارضایتی خود را از او نشان داده، تعهد کمتر و همچنین توجه منفی نسبت به وی پیدا کند.

  پایان نامه ارشد رشته عمران با موضوع: بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

پس زمانیکه کارکنان در سازمان با بی عدالتی مواجهه می­شوند در صدد انتقام­جویی و مقابله به مثل بر می­آیند. هنگامیکه مدیران و سرپرستان حساسیت و نگرانی را نسبت به کارکنانشان نشان دهند، با آنها با بزرگمنشی و تکریم برخورد نمایند، کارکنان راغب می­گردند تا با نقص­های سازمان از عدالت مدارا نمایند و در غیر اینصورت به گرایش­های انتقام­جویانه و قصاصی سوق پیدا خواهند نمود. چنین رفتارهای قصاصی آسیب جدی به تجهیزات یا فرایند تولید، برداشتن بدون اجازه قطعات و از بین بردن مواد کارخانه (افزایش ضایعات) را شامل می­گردد. گراپانزوا و گرینبرگ (۱۹۹۷) طی مطالعات خود به این نتیجه رسیدند که با کارگرانی که به شیوه بی احترامی توسط سرپرستان رفتار می­گردد، اشیایی را که برای خودشان بی ارزش بود

 مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: