دسته‌بندی نشده

بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل – دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

تکه ای از متن پایان نامه :

اما برای کارفرمایشان با ارزش بود، میدزدیدند. طبق مطالعه­های به اقدام آمده سازمانها به سوی عدالت در حال حرکت هستند و مدیران و کارکنان با تصمیم و عملکردشان در تحقق این امر کوشش می کنند عدالت­گرایی  یک قانون نانوشته سازمانهاست، اگر بی عدالتی به سازمان از طریق مدیران تحمیل گردد، عملکرد کارکنان در جهت مسیری پیشرفت می­کند که اثر تغییر تحمیل شده را جبران کند (کری- لیند، ۲۰۱۲).

 

برای ارتقای ادراک کارکنان از رعایت عدالت در سازمان مدیران بایستی به هر چهار بعد عدالت یعنی پیامدهایی که تخصیص می یابند، رویه­هایی که از طریق آن ، این پیامدها تخصیص یافته، تعاملاتشان با کارکنان و جریانات اطلاعاتی با کارکنان توجه نمایند. ممکن می باشد مدیری فکر کند که اعمال او منصفانه و عادلانه می باشد، در حالیکه کارکنان چنین احساسی را نداشته باشند. پژوهش­های مختلف نشان می­دهد که رویه­های استخدامی و سیستم آزمونهای نمونه کار و شبیه سازی های مبتنی بر عملکرد که هم دارای اعتبار پیش بینی و هم عدالت رویه­ای بالایی می باشند، بهره گیری نمود(حسین زاده و ناصری؛۱۳۹۰).

ب) مدیریت حل کردن تعارضات سازمانی

یعنی زمانیکه میان کارکنان مشکلی و تعارضی پیش بیاید مدیر بایستی با دخالت در این کار استدلالات طرفین را در نظر گرفته و یک حکم کلی را صادر کند که به این امر حکمیت گفته می گردد. زیرا حکمیت در اینجا یک امر مستبدانه به نظر می رسد، این نگرانی هست که یکی از طرفین نسبت به حکم صادره احساس بی عدالتی نماید. در اینجا وظیفه مدیر این می باشد که با بکارگیری رویه ­های عادلانه ادراک بی عدالتی توسط طرفین را از بین ببرد(حسین زاده و ناصری؛۱۳۹۰).

  پایان نامه در مورد : بررسی رابطه بین اضطراب رایانه ای و شکاف دیجیتالی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

ج) نظام ارزیابی عملکرد

در اغلب سازمان های بزرگ سیستم ارزیابی عملکرد ابزاری برای تخصیص پاداش­ها، شناسایی افراد شایسته برای ارتقا و توسعه سرمایه انسانی در سازمان می باشد. در حالیکه در مفید بودن ارزیابی عملکرد شکی وجود ندارد اما مشکلی که هست چگونگی اجرای آن می باشد که گاهی آزاردهنده می گردد. بسیاری از ارزیابی های عملکرد در سازمان­ها مبنا و اصول درستی نداشته بر مبنای ذهنیات ارزیابی کنندگان بوده بازخورد درستی از آن به افراد داده نمی گردد و بیشتر تحت تاثیر ملاحظات سیاسی و بستر و زمینه­ای می باشد که ارزیابی ها در آن انجام می گیرد. پژوهش­ها نشان می دهد که دادن فرصت اظهار نظر به افراد در جریان

 مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: