دسته‌بندی نشده

بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت – دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ارتباط سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت

تکه ای از متن پایان نامه :

رفتار فرد دانست و یک وضعیت فعال و موقتی می باشد که متفاوت از شخصیت و هیجان می باشد

یکی از مولفه های موثر بر رفتار بشر ها، شخصیت آنها می باشد. نوع ویژگی های شخصیتی بشر بر رفتارهای او تأثیر می گذارد. بنابراین ویژگی های شخصیتی افراد در انگیزش آن ها برای انجام دادن رفتار نیز تأثیر دارد.شیوه ی انگیزش بشر ها متأثر از اوضاع حال و گذشته ی آنها می باشد، شدت و میزان انگیزش افراد همچنین تحت تأثیر عزت نفس و نوع کارهای آنها نیز می باشد. در ذیل به بحث در ارتباط با۴ گروه شخصیتی و ویژگی های مؤثر آنها بر رفتار انگیزشی پرداخته می گردد ( ناهیدی ، ۱۳۸۶):

 • موفق های بزرگ
 • موفق های معمولی
 • موفق های جزءِ
 • موفق های بزرگ

۲-۹-۴-عوامل موثر بر انگیزش

 •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

   
  Widget not in any sidebars
     

با ذکر یک مثال علمی به بررسی این مفهوم پرداخته میشود؛ در یک کلاس درس دانشجویان با بی علاقگی به گفتگوی استاد توجه می کنند. برای جلب توجه آنان استاد اظهار می دارد آن چیز که می گوید در امتحان نهایی بدون تردید استفاد می گردد. بلافاصله توجه دانشجویان جلب خواهد گردید و در فرآیند یادگیری مشارکت            می کنند. انگیزش در روان شناسی مانند مفهوم مغناطیس در فیزیک می باشد و برای توضیح و توصیف رفتار به کار می رود؛ از این جهت بایستی شرایط ایجاد کننده آن را در نظر گرفت(عظیمی ، ۱۳۷۳).

  پایان نامه ارشد: بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

در اینجا به اختصاص در مورد عوامل موثر بر انگیزش مصالبی ارائه می گردد.

۲-۹-۴-۱- تأثیر نیازها و سایق ها

به عقیده ی بسیاری از روانشناسان نیازها و سایقها از عوامل موثر در انگیزش هستند.بعضی از آنان اساس رفتار را در نیازهای فیزیولوژیکی مانند غذا،آب و اکسیژن مطالعه نموده اند و رفتارهای نامشهود را در ارتباط با آن ها به طور غیر مستقیم وابسته دانسته اند.برای مثال نیازهای اجتماعی را مأخوذ از نیازهای اصلی و بنیادی شناخته اند.بعضی از روانشناسان این سائق را نیاز به تحریک و گروهی دیگر آن را سائق کنجکاوی یا سائق اکتشاف نام نهاده اند.در واقع افراد آدمی به نوعی تحریک یا برانگیختگی محیطی نیاز دارند.این تحریک به صورت های

 مطالعه ارتباط سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: