دسته‌بندی نشده

بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت – پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه
  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

تکه ای از متن پایان نامه :

مختلف مانند حضور در انجمن های ادبی دانشجویان با در نظر داشتن تحقیقات، بهترین راه ایجاد انگیزش در یادگیرندگان نسبت به یادگیری، بهبود شرایط یادگیری و افزایش سطح کیفیت روشهای آموزش می باشد.از این طریق یادگیرندگان در یادگیری به موفقیت بیشتری می رسند و این کسب موفقیت، علاقه و انگیزش آنها را نسبت به یادگیری مطالب تازه افزایش می دهد(سیف ، ۱۳۸۶).

 

 

۲-۹-۴-۵-ارتقاء انگیزش

با بهره گیری از بررسی نظریه های انگیزش، مجموعه پیشنهادهایی جهت ارتقاء انگیزش تحصیلی دانشجویان ارائه می گردد.

۲-۹-۴-۵-۱-آگاهی شاگردان از هدفهای درس

زمانی که دانشجو می داند که به کجا قرار می باشد برسد، زیرا انتظار ات از او مشخص می باشد، منجر به انگیزش و یادگیری سطح بالا در آنها خواهد گردید. فراگیر باید بداند چگونه ارزیابی می گردد و موفقیتش چه نتایجی دارد. دلیل بسیاری از شکست های فراگیران، عدم اطلاع درمورد ی انتظارات از آنها می باشد.بنابراین لازم می باشد که معلم در ابتدای آموزش، هدفها را صریح اظهار کند و حتی فراگیران را نیز تشویق کند که برای خود هدفهای یادگیری برگزینند.

۲-۹-۴-۵-۲-رفاقت یارقابت

معلم بایستی کوشش بر آن داشته باشد که از ایجاد رقابت بین فراگیران جلوگیری نماید و رقیب هر شاگرد را خود او قرار دهد.میزان پیشرفت او در زمان حال با عملکرد او در گذشته سنجیده گردد. قراردادن عملکرد فعلی فرد به عنوان مبنای قضاوت درمورد ی او، زمینه ی ایجاد انگیزش در فرد را فراهم می کند.

 

۲-۹-۴-۵-۳-بهره گیری از شیوه های جدید تدریس

مطالبی که از طرف معلمان ارائه می گردد باید با محرک های تازه و جالب همراه باشد. بطور کلی در ارائه درس برای دانش آموزان باید به فراگیر محوری توجه ویژه ای گردد. در کلاسهای درس لازم می باشد که فراگیر بازخوردها بایستی به طور مرتب در جهت افزایش کوشش به فراگیران ارائه گردد. معلم بایستی در فرصت های مناسب از میزان پیشرفت شاگردان ارزشیابی به اقدام آورد و انعکاسی از میزان پیشرفت فراگیر را برای او فراهم آورد. باز خورد دادن میزان پیشرفت فراگیر زمینه ی ایجاد انگیزش برای او فراهم می آورد.

 مطالعه ارتباط سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: