دسته‌بندی نشده

دانلود : بررسی رابطه بین توسعه بازار مالی و رشد اقتصادی در ایران

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه ارتباط بین توسعه بازار مالی و رشد اقتصادی در ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

یافته‌ها تأیید می‌کند که هم بازار بورس و هم سیستم بانکی بر رشد اقتصادی تأثیر معنادار دارند. این ارتباط در کشورهای فرانسه، آلمان و ژاپن قوی اما در آمریکا و انگلستان ضعیف می باشد. بعلاوه این یافته‌ها نیز نشان می‌دهد که سیستم بانکی تأثیر بیشتری دارد. (Philip, p.37)

همچنین مطالعات زیر تأثیر بازارهای مالی را در رشد و توسعه اقتصادی نشان می‌دهد: ( نظیفی، ص ۱۰۴-۹۹) و (Ross Levine, p. 32) و (Pilhyun, p. 157)

گلد اسمیت[۱]   برای ۳۵ کشور بین سالهای ۱۸۶۰ تا ۱۹۶۳ ارتباط متناسب بین رشد اقتصاد و گسترش بازار مالی پیدا کرد.

مکینون[۲] و شاو [۳] ارتباط نزدیکی بین گسترش  بازار مالی و رشد اقتصادی در تعدادی کشورها مشاهده کردند. البته این دو، جهت ارتباط علی را بین دو متغیر مشخص نکردند.

به هر حال اکثر مطالعات تجربی انجام شده در این زمینه به ارتباط مثبت بین توسعه مالی و رشد اقتصادی دست یافته‌اند. (نظیفی، ص۱۰۰)

بنابراین اصلاح و گسترش بازارهای مالی و بخصوص ایجاد و توسعه ابزارهای جدید مالی درجهت تجهیز، تنظیم وهدایت منابع مالی به مکانهای انسجام یافته، باید از اهداف واولویتهای کشورها باشد.

۲-۴: عو امل موثر بر توسعه بخش مالی

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

[۱] – Goldsmith,1969

  پایان نامه ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی : آرای فقهی شهید صدر و شهید مطهری پیرامون اقتصاد

[۲] – Mckinnon,1973

[۳] – Shaw,1973

 مطالعه ارتباط بین توسعه بازار مالی و رشد اقتصادی در ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: