دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :    مطالعه ارتباط بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا

تکه ای از متن پایان نامه :

فصل اول: کلیات پژوهش

۱- ۱٫ مقدمه

بی‌تردید تغییرات مثبت و ضروری در سازمان باعث رشد، موفقیت، بالندگی و شکوفایی سازمان می‌گردد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که امروزه سازمان‌ها به دلیل پیشرفت سریع جوامع با آن روبرو هستند، تغییرات سازمانی و همگام و همسو شدن با این پیشرفت‌هاست.

در عصر حاضر سازمان‌ها به‌صورت فزاینده‌ای با محیط‌های پویا و در حال تغییر مواجه‌اند و به‌مقصود بقا و پویایی خود مجبورند که خود را با تغییرات محیطی سازگار نمایند. تغییر اجتناب‌ناپذیر می باشد و بایستی به‌مقصود ایجاد تحولات سازنده و مؤثر در سازمان‌ها، طراحی و مدیریت گردد و لذا در عصر حاضر سازمان‌هایی موفق و کارآمد محسوب می‌شوند که علاوه بر هماهنگی با تحولات جامعه امروزی، بتوانند مسیر تغییرات و دگرگونی‌ها در آینده را نیز پیش‌بینی کرده و قادر باشند این تغییرات را در جهت ایجاد تحولات مطلوب برای ساختن آینده‌ای بهتر برای سازمان، هدایت کنند (تافلر، ۱۳۷۴، ص۵۰۰). همان‌گونه که ثبات تأثیر به سزایی در زندگی ما دارد، به همان صورت تغییر، جزئی جدایی‌ناپذیر از این روند به‌حساب می‌آید و در ارتباط باثبات و تغییر بایستی توجه داشت هرچند روش‌های زندگی تغییر می‌کند اما اصل زندگی کردن همواره ثابت می باشد و وجود تغییر به‌گونه‌ای مستمر خود نشانه‌ی ثبات می باشد (جف و اسکات، ۱۳۷۷، ص ۱۲۹). ما در عصری زندگی می‌کنیم که شتابان در حال تغییر و دگرگونی می باشد و در این میان نهاد آموزش‌وپرورش به‌عنوان یکی از سازمان‌های اجتماعی که با جامعه در ارتباط متقابل می باشد و از یکدیگر تأثیر می‌پذیرند و درعین‌حال رسالت اصلی تغییر و سازگاری را بر عهده دارد، بایستی خود را با تغییرات همگام سازد و درواقع اگر ما بخواهیم در جهان پویای امروز که مداوم در حال تغییر و تحول می باشد، همگام با تغییرات جلو برویم، بایستی روزبه‌روز بر دانش و آگاهی خود بیفزاییم و زیرا مسئله تغییر نقشی حیاتی در سازمان دارد و با در نظر داشتن اینکه سازمان آموزش‌وپرورش سازمانی پویاست و نه قابل‌مشاهده و پیگیری می باشد و لذا آگاهی مدیران از مقاومت کارکنان در طول فرایند تغییر، ضروری می باشد چراکه می‌تواند به شکست برنامه‌های تغییر منتج گردد (راینیر، ۲۰۰۹). برای تغییر علل زیادی معرفی‌شده می باشد که همه‌ی آن‌ها ناشی از تفکری می باشد که سازمان بایستی به جلو برود خود را بهبود سازد (لانن برگ،۲۰۱۰). در شرایطی که سازمان‌ها دستخوش تغییرات مداوم هستند، مدیران نمی‌توانند با اتکا به مفروضات و شیوه‌های سنتی مدیریت، از عهده‌ی ایجاد، مهار، همگامی و بهره‌وری از تغییرات برآیند. مدیران برای بقا و توسعه‌ی سازمان‌های خود نیازمند تغییرات هستند یکی از[۱]- Toffler

  بررسی رابطه بین توسعه بازار مالی و رشد اقتصادی در ایران - پایان نامه ارشد

[۲]- Jeff & Scott

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

[۳]- Raineri

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: