دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه
  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :    مطالعه ارتباط بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا 

تکه ای از متن پایان نامه :

۲- ۵- ۲٫ الگوی سبک تفکر استرنبرگ

۲- ۵- ۲- ۱٫ ضرورت نظریه خودگردانی ذهنی

نظریه خودگردانی ذهنی استرنبرگ بر این اصل مبتنی می باشد که نوع و شکل حکومتی که ما در جهان داریم، تصادفی نیست، بلکه بازتاب بیرونی افکاری می باشد که در اذهان مردم هست. آن‌ها راه‌کارهایی را جهت سازمان‌دهی افکار ارائه می‌دهند؛ پس، همه حکومت‌ها آیینه اذهان ما هستند. موازنه‌هایی بین سازمان فرد و ساختار جامعه هست. همان‌طور که جامعه نیاز به اداره کردن دارد، ما نیز بایستی خودمان را اداره کنیم. ما بایستی مانند حکومت بر اساس اولویت‌ها تصمیم‌گیری کنیم و منابعی را به آن اختصاص دهیم و نسبت به تغییرات جهان پاسخگو باشیم (استرنبرگ، ۱۹۹۷). از میان نظریه‌های مختلف سبک‌های عقلانی، نظریه خودگردانی ذهنی استرنبرگ (۱۹۹۷) موجب تحقیقات زیادی در زمینه‌های علمی و فرهنگی شده می باشد. هیگینز و ژانگ در تئوری خودگردانی ذهنی استرنبرگ عنوان می‌کند، همان‌طور که راه‌های بی‌شماری برای اداره کردن جامعه هست، مردم نیز راه‌های متفاوتی برای بهره گیری از توانایی‌هایشان دارند. بر اساس این نظریه ۱۳ سبک تفکر هست که می‌توان آن‌ها را در ۵ بعد تقسیم نمود. کارکردها، شکل‌ها، سطوح، حوزه‌ها و گرایش‌ها. (هیگینز و ژانگ، ۲۰۰۹)

  بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا - دانلود پایان نامه

۲- ۵- ۲- ۲٫  ابعاد خودگردانی ذهنی

۲- ۵- ۲- ۲- ۱٫ کارکردها

درمجموع، حکومت‌ها دارای سه نوع کارکرد هستند؛ قانون گذارانه، اجرایی و قضایی.

۱- سبک تفکر قانون گذارانه: افرادی که دارای سبک تفکر قانون گذارانه هستند، مایل‌اند کارها را به شیوه‌ای که ترجیح می‌دهند انجام دهند و خود تصمیم بگیرند که چه‌کاری را انجام دهند و چگونه آن را به انجام برسانند. افراد قانون‌گذار دوست دارند، قوانین را خود وضع کنند و به مسائلی بپردازند که قبلاً طرح‌ریزی و سازمان‌دهی نشده باشد. آن‌ها ابداع کردن، تدوین کردن و برنامه‌ریزی کارها را دوست دارند. به‌طورکلی، این افراد مایل‌اند که کارهایشان و ارزیابی برنامه‌ها می باشد. به‌عنوان‌مثال، یک نقد ادبی به‌احتمال‌زیاد نوشته یک فرد قضایی می باشد درحالی‌که خود نوشته احتمالاً کار یک فرد قانون‌گذار می باشد. بعضی از حرفه‌هایی که می‌تواند مشخصاً مناسب افراد قضاوت گر باشد عبارت‌اند از: قضاوت، نقدنویسی، ارزیابی برنامه‌ها، بازرسی، مسئول پذیرش داوطلبان، تدوین‌کننده قراردادها یا تسهیلات، تجزیه‌وتحلیل سیستم آموزشی و مشاوره (استرنبرگ، ۱۹۹۷). ازجمله کارهایی که این‌گونه افراد دوست دارند انجام دهند عبارت می باشد از: نوشتن مقاله‌های انتقادی، اظهارنظر درمورد‌ی امور، داوری کردن در مورد مردم و کارهای آنان و ارزشیابی از برنامه‌ها و پروژه‌ها (سیف، ۱۳۸۷)

[۱]- Higgins

[۲]- Functionality

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 

  دانلود : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا