دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه ارشد در رابطه با : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر …

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :    مطالعه ارتباط بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا 

تکه ای از متن پایان نامه :

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

 

  1. بهبود بهره‌وری سازمان.

۲- ۱۲٫ الزام برای تغییر یافتن

پیش‌بینی می‌گردد که در آینده، عمر متوسط شرکت‌ها ۵ سال باشد، مگر اینکه تحول و تغییر کنند. در چنین شرایطی روشن می باشد که تغییر و تحول از اساسی‌ترین استراتژی‌های کلان نگر سازمان‌هاست. علل چنین الزامی عبارت‌اند از (حبیبی دوست، ۱۳۹۰):

  1. اگر اهداف متناسب با شرایط تغییر نکنند، استراتژی‌ها محقق نمی‌گردد. تحقق استراتژی‌های یک سازمان به آن می باشد که هدف‌گذاری‌های آن متناسب با نیازها صورت گیرد و با در نظر داشتن تغییر سریع نیازها، تغییر اهداف نیز الزامی می‌گردد.

مدیران در برنامه‌های تغییر و تحول مسئولیت سنگینی بر عهده‌دارند زیرا یک رهبر یا مدیر هنگامی‌که دست‌به‌کار تحول می‌زند اقدامات او ممکن می باشد در زندگی و رفاه نسل‌های آینده نیز مؤثر واقع گردد، چنانچه مهارتش ضعیف باشد، شبکه روابط انسانی را نابود می‌سازد و موجب نفرتی جانکاه می‌گردد و اگر از مهارت و توانایی بالایی برخوردار باشد می‌تواند با ایجاد همکاری و تعاون بین افراد راه زندگی نسل‌های آینده را بهبود بخشد. باید توجه داشت که تنها عنوان رهبر یا مدیر، فرد را به عامل ایجاد تغییر مبدل نمی‌سازد بلکه باید در اداره امور یک سازمان اجتماعی، زمینه لازم را برای تجلی افکار خلاق افراد سازمان و استفاده کامل از نیروی ابداع و ابتکار فراهم سازد. تنها به این شکل می توان راه را برای تطبیق سازمان با عوامل متغیر هموار ساخت زیرا در غیر این صورت ممکن می باشد، به علت عدم آگاهی آن‌ها از حقیقت تغییر و یا عدم شرکتشان در ایجاد تغییر و اینکه تغییر را صرفاً مولود فکر و اندیشه دیگران بدانند دچار بدبینی و تعصب شده و در مقابل تغییر به مقاومت بپردازند (کاشانیان، ۱۳۷۹).

  دانلود پایان نامه ارشد در رابطه با : بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ...

در زمان وقوع تغییر از هر مدیر، سرپرست و یا رهبر تیم خواسته می‌گردد تا مسئولیت ایجاد تحول را در گروه خود به عهده گیرد، بنابراین نباید از مدیران عالی انتظار داشت تا چگونگی انتقال هر گروه را در زمان تغییر مدیریت کنند. خیلی از مدیران میانی هنگامی‌که با شرایط تغییر روبه‌رو می‌شوند به انتظار می‌نشینند تا رئیسشان به آن‌ها بگوید چه بکنند و این در حالی می باشد که در خیلی از موارد شاهد ضعف ارتباطی بین مسئولین رده‌های بالا و مدیران میانی هستیم و استراتژی مؤثری نیز برای معرفی و ایجاد تغییر وجود ندارد. در جستجوی یافتن راه‌حل مشخصی، وقتی مدیران میانی به پاسخ آماده‌ای دست نمی‌یابند به سرزنش مدیریت عالی به این دلیل که آن‌ها را در تاریکی رها کرده‌اند دست می‌زنند، بهترین نصیحت به آن‌ها این می باشد که دست از انتظار بردارند و رهبری گروه خود را بر عهده گیرند. زیرا اگر منتظر بنشینند تا ببینند چه می‌گردد، موج تغییر آن‌ها را با خود می‌برد و درنهایت غرق می‌شوند. پیامد تغییر برای مدیران می‌تواند هم ارائه دهنده شرایط بی‌ثبات نامشخص و سردرگم باشد و هم موقعیت مناسبی را برای رشد فراهم کند. لیکن مدیران باید یاد بگیرند چگونه به تغییر به‌عنوان یک موقعیت بنگرند و فضای آکنده از بهره‌وری، رشد و تکامل خلق کنند (جف و اسکات، ۱۳۷۷).

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

  پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان : بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت