دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه : بررسی رابطه بین اضطراب رایانه ای و شکاف دیجیتالی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

دانلود پایان نامه

نیست.(چالمرز[۱]،۲۰۰۳،ون دایک ،۲۰۰۶). شکاف دیجیتالی یکی از راه هایی می باشد که نابرابری ها در یک جامعه اطلاعاتی را اندازه گیری می کند.(چوا  ، شی [۲]،۲۰۱۱)

شکاف دیجیتالی به معنای وجود نابرابری در دسترسی و بهره گیری از فناوریهای رسانه‌ای بین کشورهای توسعه یافته و عقب مانده می باشد. البته ناگفته نماند که با گسترش بهره گیری از این فناوری ها پای شکاف دیجیتال از محدوده بین کشوری، به داخل کشورها نیز کشیده شده می باشد و طبق تعریف سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه([۳]OECD,2001)؛ شکاف بین افراد، خانوارها، صاحبان حِرَف و مناطق جغرافیائی در جایگاه های مختلف اقتصادی اجتماعی در دسترسی و بهره گیری از تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی به شکاف دیجیتالی موسوم می باشد (نورایی، ۱۳۸۵). مطالعه  در مورد شکاف دیجیتالی یک مسئله جنجال برانگیز ، نه تنها در دانشگاهها بلکه در سیاست، اقتصاد و آموزش و پرورش می باشد . اگر چه شکاف دیجیتالی باعث افزایش بسیاری از تحقیقات تجربی در این مورد شده می باشد،هنوز هم توافق کمی بین پژوهشگران در مورد چگونگی ارزیابی و اندازه گیری آن هست. از نظر علمی ، شکاف دیجیتالی دارای سه بعد می باشد: شکاف در دسترسی به فناوری اطلاعات و ارتباطات– بهره گیری از فناوری اطلاعات وارتباطات – و برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات(اتول[۴]،۲۰۰۱)

۲-۷ : تاریخچه شکاف دیجیتالی

“شکاف دیجیتالی” یکی از پدیده های اجتماعی دوره ماست که بیشترین بحثها را داشته می باشد. به علاوه یکی از مبهمترین و پیچیده ترین بحث ها نیز به شمار می رود.

[۱] Chalmers

  بررسی حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین حمایت از کودکان در ایران - دانلود پایان نامه ارشد

[۲] Shieh

[۳] Organization Economic Co-operation Development

[۴] Attewell

 مطالعه ارتباط بین اضطراب رایانه ای و شکاف دیجیتالی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars