دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

۲

۲- ۱۴٫ عوامل اصلی تغییر

رابینز (۱۳۸۱) نیروهایی که باعث ایجاد تغییر می‌شوند را شش عامل برشمرده می باشد:

 1. ماهیت نیروی کار. تقریباً هر سازمانی بایستی خود را با محیط متشکل از فرهنگ‌های گوناگون سازگار نماید. سیاست‌ها و رویه‌های منابع انسانی بایستی تغییر کند تا بتواند نیروی کار مختلف از (نژادها، گروه‌ها و ملیت‌ها) جذب نماید.
 2. تکنولوژی. به‌جای سرپرستی مستقیم، کارها به‌وسیله‌ی کامپیوتر کنترل گردد که موجب می‌گردد حوزه‌ی کنترل مدیران گسترش یابد و سازمان‌ها در سطح افقی گسترده‌تر شوند.

۲- ۱۶- ۱٫ مقاومت‌های فردی

رابینز (۱۳۸۱) برای مقاومت‌های فردی که جزء ویژگی‌های شخصیتی افراد می باشد پنج عامل را برشمرده می باشد:

 1. عوامل اقتصادی: یکی دیگر از دلایلی که موجب مقاومت فردی می‌گردد این می باشد که فرد می‌ترسد تغییر باعث گردد که درآمد وی کاهش یابد، تغییر در نوع کار یا وظیفه‌ای که فرد در سازمان انجام می‌دهد می‌تواند موجب تهدیدات اقتصادی گردد .
 2. وحشت از پدیده مجهول: پدیده تغییر باعث می‌گردد که عدم اطمینان و ابهام جایگزین چیزهای شناخته‌شده گردد. کارکنان و اعضای سازمان در برابر پدیده عدم اطمینان واکنش‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند و ممکن می باشد نسبت به پدیده تغییر توجه منفی پیدا کنند.

 

 1. عادات: بشر موجودی پایبند عادات می باشد. افراد هنگامی‌که با پدیده تغییر روبرو می‌شوند ، این نوع تمایل به‌صورت منبعی درمی‌آید که در برابر پدیده تغییر ایستادگی می‌کند . بنابراین زمانی که محل کارفرما تغییر می‌کند و به نقطه دیگری منتقل می‌گردد او باید بسیاری از عادت‌های خود را تغییر دهد.
  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

    
   Widget not in any sidebars
      

 2. امنیت: کسانی که به‌شدت احساس امنیت شغلی می‌کنند در برابر پدیده تغییر مقاومت می‌نمایند. زیرا این پدیده می‌تواند احساسی را که آنان از امنیت دارند دستخوش تهدید قرار دهد.
  دانلود : بررسی رابطه بین توسعه بازار مالی و رشد اقتصادی در ایران

    

 1. چشم خود را در برابر واقعیت‌ها بستن: اصولاً افراد از میان اطلاعاتی که به آنان می‌رسد، آن‌هایی را گوش می‌دهند که در نوع پنداشت یا برداشتشان خدشه‌ای وارد نکند آنان همان چیزهایی را می‌شنوند که می‌خواهند بشنوند (همان منبع، ص ۴۰۸).

[۱]- Habit

[۲]- Security

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: