دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد : بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام …

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

والدین بایستی این اصل تربیتی را بیاموزند که همه دانش آموزان در یک زمان ثابت به یک سطح یادگیری نمیرسند بلکه زمان برای آنها متفاوت می باشد. گاهی لازم می باشد ساعات درسی افزایش یابد و یا بهره گیری از معلم کمکی، کتاب راهنما، سی دی های آموزشی و حضور در کلاسهای جبرانی بسیار مناسب و مفید خواهد بود.

۲-۳-۵-۵-انجام منظم تکالیف درسی در منزل

انجام منظم تکالیف، آموخته ها را پایدار میکند. بین دانش آموز و مطالب درسی ارتباط شناختی ایجاد        می کند. نظم در انجام کارها و آموزش، مغز را برای یادگیری فعالتر می کند و این دانش آموزان درسها را خوب یاد گرفته و پیشرفت می کنند.

۲-۳-۵-۶-آشنایی والدین با ویژگی های روانی فرزندان

در خانواده هایی که والدین با ویژگی های روانی و شخصیتی فرزندان خود آشنایی دارند و آنها را ارضاء می کنند، تشویق فرزندان و پاداش دهی به موقع، علاقمندی آنها را برای یادگیری بالا برده و موجب پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می گردد.

۲-۳-۵-۷-رفتار معلم و نوع برخورد او در کلاس

یک پژوهش نشان می دهد ۷۱% دانش آموزان علت پیشرفت تحصیلی خود را “همدلی معلم” با آنها       می دانند. آنها گفته اند ما در کلاس با این معلم راحت بودیم و این راحتی باعث می گردید ما مطالب را راحت تر یاد بگیریم. یک معلم مهربان و صمیمی می تواند حتی خلاء عاطفی و روانی دانش آموزان را که با معضلات خانواده ارتباط دارد پر کند. تشویق زبانی معلم و پاداش دادن او انرژیهای روانی فرد را فعال کرده و روز به روز پیشرفت تحصیلی و تعادل رفتاری دانش آموز بهتر خواهد گردید.

  پایان نامه ارشد با موضوع : بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

۲-۳-۶-تعریف سرمایه اجتماعی از نگاه صاحب‌نظران

گن لوری (۱۹۷۰) سرمایه اجتماعی را مجموع منابعی می‌داند که در ذات روابط خانوادگی و در سازمان اجتماعی جامعه هست و برای رشد شناختی یا اجتماعی کودک یا جوان سودمند می باشد.

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

بن ‌پرات

بن پرات (۱۹۸۰)در تعریف سرمایه اجتماعی، روابط بین افراد یک خانواده، گروهی از دوستان یا شرکای یک شرکت را به صورت ارتباط F تعریف می‌کند و به مطالعه اثرات این ارتباط بر مبادلات اقتصادی می‌پردازد.

 مطالعه ارتباط سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: