دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد با موضوع : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا

دانلود پایان نامه

 گرایش دارند. آن‌ها مایل‌اند که به‌تنهایی کار کنند وبرتری آنان ضرورتاً بهره گیری از هوش در مورد اشیا و عقاید، جدای از دیگران می باشد.

۲- سبک تفکر بیرونی: افرادی دارای سبک تفکر بیرونی به محیط بیرون گرایش دارند و مردم‌دار هستند، غالباً دارای حساسیت اجتماعی هستند و ازآنچه برای دیگران اتفاق می‌افتد، آگاهی دارند، آن‌ها تا جایی که ممکن می باشد دوست دارند با دیگران کار کنند.

۲- ۵- ۲- ۲- ۵٫  گرایش‌ها

نظریه خودگردانی ذهنی به دو گرایش آزاداندیش و محافظه‌کار تقسیم می‌گردد (استرنبرگ، ۱۹۹۷):

۱- سبک تفکر آزاداندیش: افراد با سبک تفکر آزاداندیش دوست دارند فراتر از قوانین و برنامه‌های موجود فکر کنند و به دنبال حداکثر تغییر هستند و موقعیت‌هایی را که پیچیده و مبهم می باشد، دنبال می‌کنند. این افراد ضرورتاً ازنظر سیاسی آزادی‌خواه نیستند، فردی که ازنظر سیاسی محافظه‌کار می باشد ممکن می باشد در اقدام سبک آزاداندیش داشته باشد، این افراد دوست دارند پیشرو باشند و فراتر از مراتب و مقررات موجود در جستجوی حداکثر تغییر و تحول قدم بردارند، آن‌ها در جستجوی موقعیت‌های پیچیده و ناآشنا هستند و یا حداقل در مواجه با چنین موقعیت‌هایی احساس ناراحتی نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند در زندگی و کارشان حدودی از مسائل و موارد جدید و ناآشنا وجود داشته باشد.

۲- سبک تفکر محافظه: افرادی با سبک تفکر محافظه‌کارانه تمایل دارند به قوانین و برنامه‌های موجود وفادار بمانند و به دنبال حداقل تغییر هستند تا آنجایی که ممکن می باشد از برخورد با موقعیت ناشناخته اجتناب ورزند و     ۴. بشر‌ها دارای الگوهای متعدد سبک تفکر هستند. اشخاص فقط یک سبک تفکر ندارند بلکه سبک‌های تفکر آنان متعدد و به‌صورت یک الگو می باشد. فردی که دوست دارد خلاق باشد، ممکن می باشد کاملاً منظم و یا کاملاً بی‌نظم و یا ممکن می باشد فردی گوشه‌گیر و منزوی باشد. ملاک‌های سبک‌های تفکر چنان‌که در توانایی‌ها مطرح می باشد تک‌بعدی نیست. افراد در انواع شیوه‌هایی که به کار می‌گیرند، متفاوت هستند.

  پایان نامه ارشد رشته عمران درباره : بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

 1. ۵. سبک‌های تفکر در موقعیت‌های مختلف متفاوت هستند. سبک‌های تفکر نه‌تنها با در نظر داشتن نوع کار، بلکه با در نظر داشتن موقعیت‌ها نیز تغییر می‌کند. در بسیاری از افراد سبکی که به هنگام انجام‌وظیفه در محیط کار خود به کار می‌برند با سبکی که به هنگام فعالیتی دیگر ازجمله آشپزی به کار می‌برند کاملاً متفاوت می باشد.
 2. ۶. پایداری در سبک تفکری که افراد ترجیح می‌دهند، متفاوت می باشد. بعضی از افراد خیلی دوست دارند با دیگران کار کنند، درحالی‌که در عده‌ای دیگر این تمایل ضعیف می باشد. این افراد برایشان تفاوتی ندارد که هنگام انجام کار با دیگران مشارکت داشته یا نداشته باشند.
  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

    
   Widget not in any sidebars
      

     ۷. افراد در انعطاف‌پذیری نسبت به سبک‌های تفکر خود متفاوت هستند. اگر کلیدی برای سازگاری وجود داشته باشد، احتمالاً انعطاف‌پذیری در سبک تفکر می باشد. این شانس برای هرکسی وجود ندارد که در[۱]- Iinterest or -ism

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: