دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه …

دانلود پایان نامه

عوامل مؤثر بر این تغییرات سبک‌های تفکر مدیران در سازمان‌ها می‌باشد (استرنبرگ،۲۰۰۳). توجه فکری حاکم بر یک مجموعه تحت تأثیر فلسفه‌ی فکری مدیران آن می باشد و ازآنجایی‌که به‌طور طبیعی، مسئولیت‌ها و اختیارات در دست مدیران می باشد آن‌ها با رفتار، عملکرد و سیاست‌گذاری‌های خود، سازمان را به سمتی سوق می‌دهند که منطبق بر رویکرد فکری خودشان باشد و این موضوعی غیرقابل‌انکار می باشد (هاتفی،۱۳۸۲). افراد با سبک‌های تفکر متفاوت، مایل‌اند از توانایی‌هایشان به شیوه‌های مختلف بهره گیری بکنند و متناسب با نوع تفکرشان واکنش‌های متفاوت ارائه دهند. افرادی که سبک تفکرشان در موقعیت‌های خاص متناسب با انتظارات جامعه می باشد به‌عنوان افرادی با سطوح بالای توانایی مورد قضاوت قرار می‌گیرند (استرنبرگ، ۱۳۸۱). تفکر، عبارت می باشد از توانایی به کار بردن قوای استنباط، تصور و تشخیص به‌مقصود دستیابی به یک نتیجه. تفکر جریانی می باشد که در آن فرد کوشش می‌کند مشکلی که با آن روبرو شده مشخص سازد و با تجربیات قبلی خودش به حل آن اقدام نماید (وان فانژه،۱۳۶۴، ص ۱۹). تفکر عبارت می باشد از فعالیت‌های جهت‌دار ذهن، برای حل مسئله (شعبانی، ۱۳۷۸). در جریان تفکر برای تغییر، معمولاً فرد می‌خواهد مشکل یا مسئله‌ای را که مانع رسیدن به هدف می باشد از میان بردارد و خود را به هدف نزدیک کند. محرک اساسی فرد در جریان تفکر هدف مشخصی می باشد که می‌خواهد به آن برسد (شریعتمداری،۱۳۷۷). سبک شیوه‌ای برای تفکر می باشد، اصطلاح سبک مترادف با توانایی نیست بلکه شیوه‌ای برای به‌کارگیری توانایی‌های بالقوه می باشد. توانایی به این اشاره دارد که یک فرد چقدر خوب می‌تواند کاری را انجام دهد، اما سبک به این امر اشاره دارد که فرد دوست دارد کار را چگونه انجام دهد (استرنبرگ،۱۳۸۱).

  پایان نامه ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی : بررسی آرای فقهی شهید صدر و شهید مطهری پیرامون اقتصاد

مدیریت از ارکان هر سازمان و جامعه می باشد، بر همین اساس مدیریت آموزشی نیز جایگاه مهمی در بهسازی و شکوفایی جامعه دارد، از طرف دیگر اگر مدیران آموزشی دارای سبک‌های تفکر مناسب باشند، بدون تردید نظام آموزشی نیز از بهره‌وری بالایی برخوردار خواهد بود. به‌عبارت‌دیگر اعمال سبک تفکر مناسب در موقعیت مقتضی توسط مدیر باعث تغییرات مطلوب و شکوفایی سازمان می‌گردد.

پوشیده نیست که بنیان هر سازمان بر پایه برآورده سازی نیازها می باشد و ازآنجایی‌که نیاز بشر‌ها دائم در حال تغییر و یا میل به سمت نیاز جدید می باشد پس لزوم تغییر در سازمان‌ها همواره دیده می‌گردد و احساس نیاز به مدیریت بر روی این تغییرات بیش‌ازپیش خود را نشان می‌دهد و مدیر متواند تنها با سبک تفکر متناسب این تغییرات را مدیریت کند (کوهی صغرا، ۱۳۸۷).

۱- ۴٫ اهداف پژوهش

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

۱- ۴-۱٫ هدف کلی

تعیین ارتباط بین انواع سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان

[۱]- Sternberg

[۲]- Wan Fanzheh

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: