دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد : بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

تکه ای از متن پایان نامه :

  • ضرورت و اهمیت پژوهش
  • امروزه بسیاری از مدیران دریافته­اند که مزیت رقابتی پایدار سازمان­ها، در گرو سرمایه­های انسانی و کارکنانی می باشد که با کارشان عجین شوند و نیل به اهداف سازمان را با تحقق اهداف فردی خود همسو بدانند تا مجموعه­ی سازمان بتواند در محیط کسب و کار رقابتی جهان موفق گردد. چنین دیدگاهی ایجاب می­کند که مدیران برای حفظ و بهبود روحیه، توجه و رفتارهای مثبت کارکنان در محیط سازمان­ها به طور فعال اقدام کنند (دعایی و همکاران؛۱۳۸۹). مطالعه توجه­های کارمندان به خصوص توجه آنها به ترک شغل به دلیل نتایج زیادی که ممکن می باشد بر رفتارسازمانی داشته باشد، طی چند دهه گذشته مورد توجه پژوهشگران و صاحب­نظران بوده می باشد. پژوهش در ارتباط با ترک شغل اعضای سازمان موجب می­گردد تا مدیران از نوع توجه کارکنان در مورد خود آگاه شوند و دریابند که آیا سیاست و رویه­ای که به اجرا در می­آورند منصفانه می باشد یا خیر؟ مدیران بایستی به توجه اعضا و کارکنان سازمان توجه زیادی داشته باشند. زیرا ترک شغل بر کارایی و اثربخشی عملکرد سازمان تاثیر می­گذارد. همچنین توجه کارکنان به شغل و سازمان از آن نظر که بر روی متغیرهای مهم سازمانی همچون فرهنگ و جو سازمانی اثر می­گذارد و با پیامدهای مثبت و منفی سازمانی مرتبط می باشد، حائز اهمیت می باشد (طالب­پور و غلامیان؛۱۳۸۹). به عبارتی توجه­ تمایل به ترک شغل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، زیرا مستقیم یا غیر مستقیم بر روی رفتار کاری تأثیر دارد. این تناظر برای رفتارشناسان سازمانی و روانشناسان اجتماعی اهمیت شایانی دارد. فرض بر اینست که توجه­های مرتبط به کار بایستی به طریقی به رفتارهای کاری مربوط باشند. اشکال و فرم­های اولیه این فرض بر این باور بودند که سطوح بالاتر خشنودی شغلی منجر به تمایل به بقا کارکنان می­گردد و در نتیجه با سطوح بالاتر عملکرد شغلی مرتبط هستند یعنی “یک کارمند با خشنودی بیش­تر، کارمندی با بهره­وری بالاتر می باشد“. اما سال­ها پژوهش نشان داد که ارتباط به این سادگی نیست(قنبری و اسکندری؛۱۳۹۱). از سویی دیگر شناسایی عواطف موجب کسب آگاهی نسبت به آن­ها شده و اهداف پژوهش
  پایان نامه رشته عمران با موضوع: بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

براساس مطالب یاد شده در اظهار مسئله و اهمیت موضوع پژوهش، هدف کلی این پژوهش مطالعه ارتباط هوش هیجانی با تمایل به ترک شغل می باشد. پس شش هدف ویژه برای مطالعه پژوهش حاضر طراحی می شوند  که به قرار زیر هستند:

  • سنجش میزان هوش هیجانی در اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان.

 مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: