دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد در مورد : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

یک محیط همیشه ترجیحات سبک تفکرش موردحمایت قرار گیرد. هر چه شخص بیشتر انعطاف‌پذیر باشد، بهتر می‌تواند با موقعیت‌های مختلف سازگار گردد.

 1. ۸. سبک‌های تفکر دارای ویژگی جامعه‌پذیری هستند. کوشش ما به‌عنوان والدین، معلمان و مربیان روش‌هایی برای انتقال الگوی تأثیر و سبک تفکر به کودکان می باشد که به‌طور نامحدودی موفقیت‌آمیز خواهد بود؛ زیرا کودکان هزاران الگوی تأثیر غیرواقعی و غالباً نامطلوب از رسانه‌ها مشاهده می‌کنند. از طرفی، نیز هر کس شخصیت خاص خودش را دارد. شخصیت کودکان از تعامل بین محیط و فردیت خودشان شکل می‌گیرد.
 2. ۹. سبک تفکر در طول زندگی تغییر می‌کند. سبک‌های تفکر نه‌تنها با در نظر داشتن تغییر در منابع قابل‌دسترسی تغییر می‌کنند، بلکه با به وجود آمدن تغییر در خود افراد نیز دگرگون می‌شوند.
 3. ۱۰. سبک‌های تفکر قابل‌اندازه‌گیری هستند. ماهیت علوم را ویژگی اندازه‌گیری تشکیل می‌دهد. اگر ما نتوانیم سازه‌ای را اندازه‌گیری کنیم، نشان دادن موجودیت آن مشکل خواهد بود. به علاوه، سازه‌ای که قابل‌اندازه‌گیری نباشد به‌صورت یک ابهام علمی باقی خواهد ماند. استرنبرگ و واگنر چندین مقیاس را به‌مقصود اندازه‌گیری سبک‌های تفکر طراحی کردند.
  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

    
   Widget not in any sidebars
      

 4. ۱۱. سبک‌های تفکر قابل‌آموزش هستند. بخش زیادی از سبک‌های تفکر افراد از طریق فرایند جامعه‌پذیری حاصل می‌گردد. این امر امکان آموزش سبک‌های تفکر به افراد را میسر می‌سازد.
 5. ۱۲. ارزش‌گذاری سبک‌های تفکر در بعد زمان، نسبی می باشد. وقتی‌که بچه‌ها در مهد یا کودکستان هستند، آن‌ها را به بازی‌های اکتشافی و سایر فعالیت‌های ابداعی تشویق می‌کنند. بدین شکل، در نحوه تفکر آن‌ها نسبت به محیط زندگی‌شان، حالتی خلاق ایجاد می‌گردد، اما وقتی‌که این کودکان وارد مدرسه می‌شوند به آن‌ها فرصت‌های مناسب باعث می‌گردد که سبک‌های قانون‌گذار و آزاد‌اندیش حداقل در میان بزرگ‌سالان اهمیت بیشتری پیدا کند. نوابغی زیرا ادیسون به‌عنوان یک دانشمند، جفرسون به‌عنوان یک سیاستمدار، استیو جابز به‌عنوان مؤسس یک شرکت کامپیوتری بزرگ و ارنست همینگوی به‌عنوان یک نویسنده، همواره به خاطر تفکرات بدیعشان موردتوجه و تکریم بوده‌اند. جوامع دیگر مانند ژاپن با در نظر داشتن تأکیدشان بر حفظ سنت‌ها و همنوایی و همرنگی جامعه، احتمالاً بیشتر روی سبک‌های تفکر اجرایی و محافظه‌کارانه تأکیددارند برای مثال، برچسب «ساخت ژاپن» به‌عنوان تقلیدی سطحی از محصولات آمریکایی در سال‌های ۱۹۵۰ و با ابداعات و نوآوری با تکنیک بالا در سال‌های ۱۹۹۰ جالب می باشد.
  پایان نامه ارشد با موضوع : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا

     ۲- دومین متغیری که به‌صورت بالقوه در سبک‌های تفکر تأثیر دارد، جنسیت می باشد. پایداری در رفتارهای کلیشه‌ای جنسی بسیار زیاد می باشد. به‌طور خاص مردها بیشتر برای سبک تفکر قانون‌گذار، درون‌نگر و آزادیخواه تربیت می‌شوند و زن‌ها برای سبک‌های تفکر اجرایی و قضاوتی، برون‌نگر و محافظه‌کارانه تشویق[۱]- Edison

[۲]- Jeferson

[۳]- Stive Jabz

[۴]- Ernest Hamingoy

[۵]- Gender

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: