دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد رشته عمران با موضوع: آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

نانو­سیلیس ایجاد می­گردد، قابل حل بوده و مطابق گزارش آزمایشات، در صورت افزودن مقدار کمی نانو­سیلیس به مخلوط بتن در حد ۱۵/۰ – ۲۰/۰ % وزنی سیلیس موجود در مخلوط بتن، بطور قابل توجهی موجب افزایش استحکام نهایی و کاهش نفوذ یون کلراید و افزایش مقاومت در برابر یون سولفات می­گردد[۵۳].

  1. استحکام فشاری بهتر

بهره گیری از نانو­سیلیس استحکام فشاری خیلی خوبی را ایجاد می­کند. در خمیر سیمان همراه با نانو­سیلیس یا بدون آن می­بایست نسبت آب به سیمان ۳۵/۰ داشته وشامل فوق ­روان­کننده رزین فرمالدِیید نفتالین سولفاناتی (NSF) باشد. اضافه کردن نانوسیلیس به مخلوط بتن بعد از افزودن فوق­روان­کننده باعث می گردد که مخلوط بتن از حالت روان و ژله ای به حالت نسبتاٌ خشک و گلوله ای تبدیل گردد.

نانو لوله کربنی توسط لیجیما[۱] در سال ۱۹۹۱ کشف شده می باشد و کارهای بسیاری بر روی ساختار نانو در بخش فیزیک کوانتوم انجام یافته می باشد بطوری که تحقیقات جدید بر روی تکنولوژی و مهندسی نانو در سطح جهانی تأثیر اساسی و اصلی بازی می­کند. کربن ۶۰ و نانو لوله­های جدید دارای ساختاری هستند که آنها را از فولاد  قوی­تر و بسیار سبک متمایز می­کند بطوریکه می­توانند خمیدگی و کشش را بدون شکستن تحمل نمایند و در آینده جایگزین الیاف کربن خواهند گردید که در کامپوزیت­ها به کار­برده می­شوند. نانو لوله ها با در نظر داشتن تحقیقات انجام شده در مرکز تحقیقات بتن(وابسته به موسسه ACIشاخه ایران)، دارای مقاومت کششی بیش از هر نوع الیاف بتنی شناخته شده می­باشند و نیز نانو لوله­ها خواص ویژه قابل ملاحظه حرارتی و الکتریکی از خود نشان می­دهند، بطوریکه هادی بودن حرارت آنها بیش از دو برابر الماس و هادی بودن الکتریکی آنها در حدود ۱۰۰۰ برابر فلز مس می­باشد.

 

نانو لوله­ها طبقه جدیدی از محصولات می­باشند که انقلابی جدید در زمینه مصالح و مواد پیشرفته را به وجودآورده­اند. یک نسل جدید از نانو کامپوزیت­های چند منظوره می­توانند به عنوان نانو لوله­های کربنی در تأثیر الیاف مسلح کننده مناسب آن مواد مورد بهره گیری قرار گیرند. پس نانو لوله­های کربنی از اجزای کلیدی بدست آوردن هدف اصلی ذکر شده در فوق به عنوان مصالح ساختمانی با عملکرد بالای چند­منظوره، بازی می کنند.

۳ Lijima


برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars