دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه ای از متن پایان نامه :

اصل پیوستگی و تدوام در بتن ریزی (عدم ایجاد درز سرد)، اصل عدم گیرش یا نزدیکی به گیرش در بتن قبل از ریختن و تراکم، اصل عدم جدا شدگی مواد (ناهمگنی) بتن، اصل رعایت دمای مناسب بتن ریزی، اصل عدم آلودگی بتن به مواد مضر، اصل رعایت تراکم صحیح، اصل رعایت پرداخت صحیح سطح بتن، اصل انتخاب صحیح اسلامپ با در نظر داشتن وضعیت قطعه و وسایل تراکمی موجود، اصل رعایت و بکارگیری نسبت ها و مقادیر صحیح مصالح و پرهیز از مصرف مواد نامناسب، و در نهایت اصل اقدام آوری صحیح و قالب برداری به موقع و با دقت همواره در این نوع بتن ریزیها مانند بتن های معمولی از اهمیت برخوردار میباشد.

 

 

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

۲-۱۶٫ نانو­مواد ها و مشخصات آنها

مواد نانو­کمپوزیت بر پایه پلیمر (ماتریس پلیمری) اولین بار در دهه ۷۰ معرفی گردید که از تکنولوژی سول- ژل(Sol-Gel) جهت انتشار (Disperse) دادن ذرات “نانوکانی” درون ماتریس پلیمر بهره گیری شده می باشد. هرچند تحقیقات انجام شده در دو دهه گذشته برای توسعه تجاری این مواد توسط شرکت تویوتا در ژاپن در اواخر سالهای ۸۰ صورت گرفته می باشد، اما رشته نانو­کمپوزیت پلیمر هنوز در مرحله آغاز می باشد و نیازمند تحقیقات زیاد در این زمینه می­باشد.

 

نانو­آلومینا، بهترین ساختار نانوئی می باشد که در بین مواد نانوکمپوزیت تحقیقات بیشتری روی آن انجام گرفته­می باشد. این ماده افق جدیدی را در صنعت سرامیک نوید می­دهد. کاربرد این مواد پدیده­ای می باشد که از نظر مکانیکی، الکتریکی و خواص حرارتی به طور مناسب دارای تعادل بوده و در رشته­های مختلف کاربرد دارد. مانند می­توان به چند نمونه اشاره کرد: تکنولوژی نانو­فلز آرتوناید که اخیراً به طور تجاری، الیاف نانویی آلومینا، انقلابی در رشته سرامیک به وجودآورده می باشد. ذرات نانویی غیر­فلز مانند: نانو­ سیلیکا، نانو­زیرکونیا و مواد دیگر که اصلاح کننده سرامیک­ها می باشد جزء این رده می­باشند.

 


برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: