دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد رشته عمران درباره : بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه ای از متن پایان نامه :

مشاهده تأثیر میکروسیلیس بر بتن سبک لیکادار مقایسه شده می باشد. مقایسه سوم مربوط به طرح اختلاط شماره های ۷ ، ۸ ، ۹ ، ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ (حاوی اختلاط نانو با میکرو) با طرح اختلاط شماره ۱ و  طرح اختلاط شماره های ۵ ، ۶ می باشد که در این حالت تأثیر اختلاط نانوسیلیس با میکروسیلیس با طرح اختلاط مرجع (بدون نانو و میکرو) و طرح اختلاطهای حاوی میکروسیلیس مقایسه شده می باشد.

۴-۲-۱٫ آزمایش مقاومت فشاری

آزمایش مقاومت فشاری معمول­ترین آزمایشی می باشد که بر روی بتن سخت شده انجام می­گردد، به خاطر اینکه آزمایش ساده­ای برای انجام می باشد و بسیاری از خواص و ویژگیهای مطلوب بتن تقریباً به مقاومت فشاری آن مرتبط می­باشد. بتن با مقاومت معمولی در محدوده مقاومت فشاری از ۱۰۰ تا kg/cm2 300، بطور گسترده­ای در صنعت ساختمان برای انواع ساخت و سازها بکار می­رود. با انتخاب مناسب نسبت اختلاط اجزا و روشهای اصلاح شده تولید، همچنین با بهره گیری از سبکدانه­های مناسب و انواع معمول سیمانهای تجاری در بازار، می­توان بتن سبک  با مقاومت فشاری بالا در محدوده ۳۰۰ تا Kg/cm2 700 تولید نمود.

آزمایش مقاومت فشاری بتن سخت شده بر روی نمونه­های مکعبی ۱۰×۱۰ سانتیمتری، با دستگاه آزمایش فشاری با ظرفیت KN2000 (TEKNO test-Italy) با سرعت۵/۲مطابق ACI C330 انجام شده می باشد. دستگاه آزمایش مقاومت­های فشاری و کششی غیر مستقیم در شکل۴-۱ نشان داده شده می باشد. روش انجام آزمایش مقاومت فشاری در استاندارد ASTM C39 اظهار شده می باشد.

  بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس پایان نامه ارشد

نمودار طرح اختلاط­ها با در نظر داشتن تغییر در مقدار نانوسیلیس و میکروسیلیس (ردیف­های جداگانه) رسم شده­اند. مقایسه هم به این شکل می باشد که آغاز برای طرح اختلاط­های هر ردیف به طور جداگانه نتایج مطالعه شده و سپس در پایان توضیحات کلی در مورد نتایج آزمایشهای مقاومت فشاری آمده می باشد. در اشکال و نمودار­هایی که بلا­فاصله بعد از نتایج آورده شده­اند تأثیر نانوسیلیس و میکروسیلیس بر روی مقاومت­ها بحث شده می باشد و در قسمت پایانی هر بخش و در مطالعه کلی نمودار­ها تأثیر نانوسیلیس و میکروسیلیس بصورت مشترک و کلی بحث شده می باشد.


برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: