دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه

احساس سردرگمی و عدم کنترل شخصی و اضطراب می شوند. که به این اضطراب ، اضطراب رایانه اطلاق می گردد در واقع  اضطراب رایانه با عنوان ترس از رایانه ها  در هنگام بهره گیری از آنها، و یا ترس از امکان بهره گیری از رایانه  تعریف شده می باشد (چوآ[۱]، چن[۲]، وونگ[۳]، ۱۹۹۹).

پس یکی از عواملی که در ایجاد شکاف دیجیتالی می تواند مهم باشد ترس از بهره گیری از رایانه ها و اینترنت می باشد که همان اضطراب رایانه ای می باشد می باشد.

۲-۲: فناوری اطلاعات و ارتباطات

علم و فن آوری هر دو سازنده تمدن بشر هستند و توسعه هرکدام بدون دیگری ممکن نیست . علم به معنی شناخت عالم هستی و یافتن قوانین حاکم بر طبیعت می باشد . در صورتی که مقصود از فن آوری، کاربرد علوم و یافته های علمی در اقدام با بهره گیری از رویه ها و مطالعات منظم و جهت دار برای ارضای خواسته های مادی می باشد و غالباً با اختراع ها و کاربرد وسایل و تجهیزات در ارتباط می باشد. فن آوری دانستن چگونگی انجام کار و فرآیند خلاقی می باشد که در آن ابزار، منابع و نظام ها برای حل مسایل به کار گرفته می شوند تا کنترل بشر را در محیط طبیعی افزایش دهند و شرایط  زندگی بشر را بهتر سازند.(یونسکو، ۱۳۸۴ )

فناوری اطلاعات و ارتباطات از تعامل سه بخش به وجودمی‌آید. بخش اول رایانه می باشد که به عنوان سخت افزار در فرایند انتقال اطلاعات، اقدام می‌کند.  بخش دوم، مجموعه داده ها و یا اطلاعات می باشد. در این بخش، داده ها به عنوان محتوا و خمیر مایۀ فرایند انتقال اطلاعات در درون شبکه به جریان می‌افتند. در می توان گفت که فناوری اطلاعات و ارتباطات به مثابه جدیدترین فناوری های ساخت بشر، توانایی گردآوری ، سازماندهی ،ذخیره و بازیابی اطلاعات را در قالب ، صوت و تصویر و متن نوشتاری و عددی[۱] Chua

 

[۲] Chen

[۳] Wong

 مطالعه ارتباط بین اضطراب رایانه ای و شکاف دیجیتالی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars