دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :    مطالعه ارتباط بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا 

تکه ای از متن پایان نامه :

بخش اول: مبانی نظری پژوهش

۲- ۲٫ تعریف سبک، تفکر و سبک تفکر

۲- ۲- ۱٫ سبک

واژه سبک در زبان و ادبیات فارسی به شیوه، روش، سبک نگارش، سلیقه، سبک متداول و قلم ترجمه کرده‌اند (آریان پور، ۱۳۶۷). اصطلاح تخصصی، سبک‌شناسی شیوه‌ای می باشد که فرد اطلاعات را پردازش می‌کند و گویا نخستین بار این اصطلاح را روانشناسانی که در زمینه توانایی‌های حسی- حرکتی پژوهش می‌کرده‌اند، توسعه داده‌اند. سبک شیوه‌ای برای تفکر می باشد، اصطلاح سبک مترادف با توانایی نیست بلکه شیوه‌ای برای به‌کارگیری توانایی‌های بالقوه می باشد. توانایی به این اشاره دارد که یک فرد چقدر خوب می‌تواند کاری را انجام دهد، اما سبک به این امر اشاره دارد که فرد دوست دارد کار را چگونه انجام دهد (استرنبرگ،۱۳۸۱). در دوران رنسانس نخستین کسی که تعریفی علمی و دقیق از سبک به دست داده می باشد بوفن (۱۷۵۳) طبیعی‌دان فرانسوی می باشد. وی سبک را عبارت می‌داند از «نظم و تحرکی که مردم در اندیشه‌های خود پدید می‌آورند». بسیاری از سخنانی که پس از بوفن درمورد‌ی سبک گفته‌شده می باشد، تعبیرهای دیگری می باشد از سخنان او. آرتور شو (۱۸۳۲) سبک را «سیمای فکر بشر» می‌داند و آن را راهی مطمئن برای شناخت خلق‌وخوی بشر می‌شناسد. ابن خلدون خود یکی از معدود دانشمندان مشرق زمین می باشد که در کتاب خود، بحثی را به سبک اختصاص داده می باشد وی گفته می باشد «اسلوب همچون نوردی می باشد که ترکیب‌ها را بر آن می‌بافند یا مانند قالبی می باشد که سخن را در آن قالب‌ریزی می‌کنند»(غلامرضایی،۱۳۷۷).

  آرای فقهی شهید صدر و شهید مطهری پیرامون اقتصاد

سبک در هنر نیز این‌چنین اظهار‌شده می باشد: «شخصیت بیانی مخصوص و مربوط به گروهی از هنرمندان در برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی و شیوۀ اجرایی آن‌ها». هنگامی یک سبک شکل می‌گیرد که عناصر و عوامل زیبایی‌شناختی در زمان و مکانی خاص به‌صورت قالب مورداستفاده قرار گیرد. دربارۀ گرافیک کلمه سبک نشانه ارجحیت دادن هنرمند در بهره گیری از تصویری مخصوص یا خانواده‌ای از همان تصویر یا مشابه آن بارنگ‌های نزدیک به هم می‌باشد تا نوع برخورد کاربردی یا تزئینی او را به موضوعات روشن آشکار سازد (هلر و پومری، ۱۳۸۷).

منجر به یک حوزه شناختی می‌گردد که نظام شناختی شخص متفکر را تغییر می‌دهد، به عبارتی ایسون تفکر را ابزاری برای تشکیل یک حوزه‌ی شناختی معرفی می‌کند که توسط آن فرد قادر خواهد بود به ابعاد[۱]- Style

[۲]- Buffen

[۳]- Arthur Scho

[۴]- Heler & Pumry

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: