دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

می‌شوند. به‌این‌ترتیب، زنان و مردان ازنظر اجتماعی احتمالاً از بدو تولد به شیوه‌های متفاوتی تربیت می‌شوند.

     ۳-  سومین متغیری که در سبک‌های تفکر تأثیر دارد سن می باشد. قانون‌گذاری معمولاً از سنین نوباوگی و پیش‌دبستانی پرورش می‌یابد. این ویژگی جهت پرورش خلاقیت به‌طور نسبتاً آزاد و‌ سازمان نایافته در مراحل پیش‌دبستانی و در محیط خانه انجام می‌گردد ولی زمانی که کودکان مدرسه را آغاز می‌کنند. معلم تصمیم می‌گیرد که دانش‌آموز چه‌کاری باید انجام دهد بنابراین سبک تفکر اجرایی پرورش می‌یابد؛ اما در دوره دانشگاهی افراد به خاطر نوشتن مقاله‌های مقایسه‌ای و ارائه نظرات سبک تفکر قضایی تشویق می‌گردد. چهارمین متغیر سبک‌های تفکر والدین هستند. آن چیز که موردتوجه و تشویق والدین قرار می‌گیرد، احتمالاً در سبک‌های تفکر فرزندان منعکس می‌گردد که رفتار آن‌ها را جهت می‌دهد. آموزش‌های مذهبی بیشتر از طریق والدین به فرزندان ارائه می‌گردد و کمتر خود بچه‌ها آن را دنبال می‌کنند والدین می‌توانند بر رشد شیوه تفکر کودکان مؤثر باشند.

     ۴- آخرین متغیر در رشد سبک‌های تفکر، دوران مدرسه و نهایتاً شغل می باشد. مدارس و مشاغل متعدد مشوق سبک‌های تفکر متفاوتی در بشر هستند. هر سازمانی، هم به افراد قانون‌گذار و هم به افراد قضاوت گر وهم به افراد مجری نیاز دارد. به‌هرحال در هر‌ سازمانی بعضی از افراد یا گروه‌ها باید فرم‌ها را طراحی و برنامه‌ریزی کنند، بعضی باید آن‌ها را اجرا کنند و گروهی دیگر باید‌ سازمان را مطمئن کنند که تمام‌کارها به‌خوبی پیش می‌رود. هیچ‌یک از سبک‌های تفکر بهتر یا بدتر از دیگری نیست. مشکل وقتی ایجاد می‌گردد که به فرض دو نفر که سبک تفکر مشابه دارند باهم کار و یا زندگی کنند.

 

نمی‌توانند آن چیز که را درگذشته با موفقیت انجام‌شده می باشد، تنها با تقلید ساده به‌کارگیرند و موفق نیز باشند. بلکه هریک بایستی به‌طور دائم در جستجوی فرصت‌هایی تازه باشند که از دید دیگر رقبا پوشیده مانده می باشد. به طبع آن چیز که می‌تواند یک سازمان را به این فرصت‌ها رهنمود سازد، پدیده‌ای غیر از نوآوری در تمام سطوح آن نمی‌باشد. سازمانی که توان ارائه افکار نو و به‌کارگیری مناسب آن را در خود داشته باشد، به‌هیچ‌وجه از تغییر و تحول روی‌گردان نبوده، بلکه حتی خود می‌تواند به‌عنوان عاملی در جهت ایجاد تغییر در محیط خویش اقدام کند (فخریان، ۱۳۸۱).

تغییر سریع جوامع به علت دانش و فناوری، تغییر توجه‌ها و نیازهای مردم، تغییر در روابط انسانی و تغییر در تمام جنبه‌های زندگی و تمدن سبب پیدایش تغییرات زیادی در سازمان‌ها شده می باشد. سازمان‌ها امروز مانند آن چیز که دیروز بودند نیستند و فردا نیز مانند آن چیز که امروز هستند نخواهند بود. این پیشرفت و تغییر نیاز به دانش و آمادگی کافی از جانب مدیران سازمان‌ها برای هماهنگی با دستگاه‌های در حال تغییر دارد. آن‌ها باید قادر باشند توجه کارکنان، فنّاوری، ساختار، تولید و به‌طورکلی، کل سازمان خود را در صورت لزوم برای هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه و بالأخص سیستم فراتر یعنی جامعه تغییر دهند. مطالعه جریان[۱]- Age

[۲]- Job

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

  بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: