دسته‌بندی نشده

پایان نامه کارشناسی ارشد : بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام …

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ارتباط سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

۱-۲- اظهار مسأله

موفقیت تحصیلی افراد از موضوعات مهمی می باشد که تحت تأثیر عوامل مختلفی می باشد . نیاز به پیشرفت یکی از نخستین انگیزه هایی می باشد که به تفصیل مورد مطالعه قرار گرفته می باشد(مک کلند،اتکینسون،کلارک، لاول :۱۹۵۳).پژوهش درباره این انگیزه امروزه نیز ادامه دارد (اسپنس ، ۲۰۱۱).افرادی که نیاز به پیشرفت در آنها نیرومند می باشد، می خواهند کامل شوند و عملکرد خود را بهبود بخشند . آنان وظیفه شناسند و ترجیح میدهند کارهایی را انجام بدهند که چالش برانگیز باشد و به کاری دست بزنند که ارزیابی پیشرفت آنان به نحوی، خواه با مقایسه آن باپیشرفت سایر مردم یا بر حسب ملاک های دیگر امکان پذیر باشد . به بیان رسمی تر، پیشرفت رفتاری مبتنی بر وظیفه می باشد که اجازه میدهد عملکرد فرد طبق ملاکهای وضع شده درونی یا بیرونی موردارزیابی قرار گیرد که در برگیرنده فرد در مقایسه با دیگران می باشد یا به نحو دیگری در بر گیرنده، نوعی ملاکهای عالی می باشد انگیزش پیشرفت را دربسیاری از حوزه های فعالیت مثل شغل، مدرسه، هنرهای خانگی یا مسابقات ورزشی و قهرمانی میتوان مشاهده کرد . انگیزش پیشرفت تحصیلی درمحیط تحصیلی به رفتارهایی اطلاق میگردد که منجر به یادگیری وپیشرفت میشود . انگیزش پیشرفت با عوامل بسیاری در ارتباط ا ست که میتوان دو مقولهویژگی های آموزشگاهی و اجتماعی را از مهمترین آنها دانست ( اسپنس و هلم رایش ، ۲۰۱۱).

  دانلود : بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

پس از آنجایی که شرط مهم برای رشد و شکوفایی هر جامعه ای وجود افراد آگاه، کارآمد و خلاق می باشد، لذا پرورش و تقویت انگیزه پیشرفت سبب ایجاد انرژی و جهت دهی مناسب رفتار، علایق و نیازهای افراددر راستای اهداف ارزشمند و معین میشود.کسانی که انگیزه پیشرفت بالادارند، می خواهند کامل شوند و کارکرد خود را بهبود بخشند. آنان وظیفه شناس اند و ترجیح می دهند کارهایی انجام دهند که چالش برانگیز باشد و به کاری دست زنند که ارزیابی پیشرفت شان به گونه ای (خواه در مقایسه با پیشرفت دیگران یا خواه بر پایه ملاک های دیگر)، شدنی باشد. این افراد از عزت نفس برخوردارند،مسئولیت فردی را ترجیح می دهند و دوست دارند که به گون های ملموس از نتایج کار خود آگاه شوند.

 مطالعه ارتباط سرمایه اجتماعی و انگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور پاکدشت

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: