دسته‌بندی نشده

پایان نامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی رابطه بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر …

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :    مطالعه ارتباط بین سبک‌های تفکر مدیران و پذیرش تغییر کارکنان در مدارس متوسطه شهرستان جلفا 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

تغییر، تغییر سازمانی، تغییر اجتماعی، مقاومت در مقابل تغییر یا پذیرش آن و غیره برای مدیران به‌عنوان عاملان تغییر مفید خواهد بود. (میر کمالی، ۱۳۷۹)

امروزه ضرورت ایجاد تغییر و نوآوری شناخته‌شده می باشد و هیچ مدیری نمی‌تواند به مدت طولانی نسبت به تغییر بی‌توجهی نشان دهد و واقعیت این می باشد که وجود تغییر در مدارس مشهود می باشد و مدیران باید باشهامت، نوآوری‌ها را بپذیرند و بدانند که هستی نظام آموزش‌وپرورش وابسته به تغییر و نوآوری می باشد. یکی از سازمان‌هایی که امروزه بیش از سایر سازمان‌ها درزمینۀ پرورش خلاقیت و نوآفرینی مسئولیت دارند، سازمان آموزش‌وپرورش می باشد زیرا آموزش‌وپرورش زیربنای اصلی و عمده‌ی شخصیت و دیدگاه‌های مردمی و رشد ابعاد وجود آدمی می باشد (صافی، ۱۳۷۶).

جف و اسکات (۱۳۷۷) بر این اعتقادند که پذیرش هر تغییری که در محیط سازمانی جریان می‌یابد و بر سازمان‌ها تحمیل می‌گردد شاید مطلوب نظر مدیریت‌ها نباشد ولی رویارویی با بسیاری از این تغییرات اجتناب‌ناپذیر می باشد زیرا تمام سازمان‌ها دستخوش تغییرات محیطی می‌شوند لذا افراد و سازمان‌ها باید سعی نمایند تا خود را به‌گونه‌ای  با تغییرات وارده متناسب ساخته و بیشترین بهره گیری را از موقعیت‌های پیش‌آمده ببرند.

تغییر و نوآوری جزء طبیعت زندگی اجتماعی بشر بوده و طی دورۀ اخیر، این پدیده با سرعتی بسیار زیاد و در تمام زمینه‌ها ایجادشده می باشد، آن چیز که تازگی دارد شناخت و اهمیت و به‌کارگیری آن به‌طور وسیع و به‌خصوص در سازمان‌های پویا در ارتباط با محیط می باشد. (نجف بیگی، ۱۳۷۷)

 

سازمانی به اقدام می‌آیند. هدف از این کوشش تبدیل وضع موجود به وضع مطلوب می‌باشد. این نوع از تغییرات خود به دو نوع تغییر بنیادی  و تغییر افزایشی  تقسیم‌بندی می‌گردد (رحیمی و همکاران،۱۳۹۰).

۳- ۱٫ تغییرات بنیادی یا تغییرات چارچوب شکن: تغییرات بنیادی یا تغییرات چارچوب شکن تغییراتی هستند که منجر به بازسازی گسترده سازمان و اجزای سیستم‌هایش می‌شوند. تغییرات بنیادی سازمانی اغلب براثر وقایع مهمی همچون انتصاب مدیر اجرایی جدید، مالکیت جدید به علت الحاق و انتقال سازمانی یا شکست در دستیابی به نتایج، ایجاد می‌گردد. در دوره عمر سازمان، گاهی چنین اتفاق می‌افتد که حیات و بقای آن وابسته به وقوع تغییرات بنیادی می‌گردد. در این نوع از تغییر، تغییرات اساسی می باشد و مختصات اصلی  یا نهاده‌های سیستم به‌طورکلی دستخوش دگرگونی می‌گردد، تغییر فرهنگی عمده می باشد، ماندگاری تغییر زیاد می باشد و اگر با شکست مواجه گردد،آسیب‌های آن زیاد خواهد بود (همان منبع).

۳- ۲٫ تغییرات افزایشی: این نوع تغییر ازنظر بنیادی اثر کمتری دارد و بیشتر در جهت تکامل طبیعی سازمان هست. معرفی محصولات، فن‌آوری و دستگاه‌های جدید مثال‌هایی از زمرۀ تغییرات افزایشی بشمار می‌آیند. در این نوع از تغییر، تغییرات در سیستم به‌صورت یکنواخت و باثبات صورت می‌گیرد و چارچوب کلی سیستم به خاطر مستمر بودن تغییر، بدون تغییر باقی می‌ماند، تغییر فرهنگی جزئی می باشد و اگر ابتکار اقدام نباشد تغییر با شکست مواجه می‌گردد اما آسیب آن کمتر از تغییر بنیادی می باشد (همان منبع).

[۱]- Fundamental changes

[۲]- Changes within Breaker

[۳]- Incremental changes

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

  پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان : بررسی رابطه بین هوش هیجانی، عدالت سازمانی و تمایل به ترک شغل

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: