دسته‌بندی نشده

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته عمران با موضوع: بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات …

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

تکه ای از متن پایان نامه :

۲-۱۱٫ پوزولانها

۲-۱۱-۱٫ تعریف پوزولانها

مشخصات آیین نامهASTMC618 مواد پوزولانی را چنین توصیف می نماید: «یک ماده سیلیسی یا سیلیسی آلومیناتی که به خودی خود ارزش سیمانی شدن ندارد، اما بصورت پودر شده و در مجاورت رطوبت و در دمای معمولی با هیدروکسید کلسیم واکنش شیمیایی داشته و ترکیباتی را که دارای خواص سیمانی شدن می باشند، به وجودمی آورد[۲۰]».

۲-۱۱-۲٫ انگیزه مصرف پوزولانها

آب دریا به عنوان آب حاوی املاح گوناگون، باعث پوکی و در نتیجه کاهش مقاومت سیمان و بتن حاصل از آن می گردد. سازه های در مجاورت آب دریا معمولاً خیلی زودتر از زمان پیش بینی شده فرسوده گردیده و متلاشی می شوند. برای بالا بردن مقاومت بتن در چنین شرایطی راههای گوناگونی پیشنهاد گردیده می باشد. یکی از این راهها بهره گیری از سیمان تیپ ۵ و یا سیمان تیپ ۲ به اضافه افزودنیهاست. پوزولان قابلیت این را دارد که بصورت مستقیم با سیمان یا بتن مخلوط گردد. این اقدام باعث ارزان شدن بتن مصرفی با همان کیفیت اولیه می گردد در نتیجه سبب پایین آوردن مصرف سیمان پرتلند می گردد که از نظر اقتصادی به صرفه می باشد، یعنی اینکه می توان بخشی از مقدار سیمان پرتلند مورد نیاز بتن را با پوزولان جایگزین کرده و در نهایت به نتیجه دلخواه رسید[۲۴].

مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به مقصود بهره گیری از پوزولان در سیمان و بتن، دو استاندارد ۳۴۳۳ [۲۷] با عنوان «ویژگیهای سیمان پرتلند پوزولانی» و ۳۴۳۲ [۲۸] با عنوان «ویژگیهای پوزولانهای طبیعی» را تصویب کرده می باشد.

  پایان نامه ارشد : بررسی آرای فقهی شهید صدر و شهید مطهری پیرامون اقتصاد

استاندارد ۳۴۳۳ مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سیمان پرتلند پوزولانی را اینگونه بیان     می کند: «سیمان پرتلند پوزولانی، مخلوطی می باشد از حداکثر ۱۵ درصد پوزولان طبیعی و دست کم ۸۵ درصد کلینکر با سیمان پرتلند با نرمی مشخص که در مجاورت آب به صورت جسم چسبنده ای در کارهای ساختمانی مصرف می گردد».

۲-۱۱-۵٫ میکروسیلیس


برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars