دسته‌بندی نشده

کارشناسی ارشد رشته عمران با موضوع: بررسی آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات …

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه آزمایشگاهی خواص مکانیکی و جمع شدگی بتن سبک حاوی ذرات نانوسیلیس

  •  سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه های مقطع ارشد می باشد برای جستجو در بقیه پایان نامه ها می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید:

     
    Widget not in any sidebars
       

تکه ای از متن پایان نامه :

در صنعت بتن، سیلیس یکی از معروف­ترین موادی می باشد که تأثیر مهمی در چسبندگی و پر­کنندگی بتن با عملکرد بالا (HPC) ایفا می­کند. محصول معمولی همان سلیکیافیوم یا میکرو سیلیکا می­باشد که در حالت ژله ای دارای قطری در حدود ۱/۰ تا ۱ میلی­متر می­باشد و در صورت حل شدن در آب قطر آن حدوداٌ به ۰۱/۰ میلیمتر می رسد و دارای اکسید سیلیس حدود ۹۰% می­باشد. می­توان گفت که میکروسیلیکا محصولی می باشد که در محدوده بالای اشل اندازه نانو­متر جهت افزایش عملکرد کامپوزیت مواد سیمانی به کار برده می­گردد.

محصول نانو­سیلیس متشکل از ذراتی هستند که دارای شکل گلوله­ای بوده و با قطر کمتر از nm 100 یا بصورت ذرات خشک پودر یا بصورت معلق در مایع محلول قابل انتشار می­باشند، که مایع آن معمولترین نوع محلول نانو­سیلیس می­باشد. نانو­سیلیس معلق خواص چند منظوره از خود نشان می دهد، مانند:

  1. حقیقت همراه با سطح ویژه بسیار بالای نانو­سیلیس یک فعالیت پوزولانی به وجودمی­آورد که فعالیت آنرا بسیار بالاتر از فعالیت پوزولانی میکروسیلیکا می­نماید.

مخلوط کردن نانو­سیلیس در اندازه ۱۵ نانو­متر با خمیر سیمان استحکام اولیه سیمان را نسبت به خمیر مرجع بدون نانو­سیلیس ۳۶% افزایش می دهد. استحکام اولیه استحکامی می باشد که در طول ۷ روز اول به وجودمی آید. این دلیلی می باشد که نشان می دهد ذرات خیلی ریز سیلیس باعث سخت شدن سریع خمیر سیمان می­شوند، زیرا آب موجود در مراحل اولیه شکل­گیری ژل سیمان جذب می­گردد و این امر به علت فعالیت پوزولانی خیلی زیاد نانو­سیلیس می­باشد. این مزیت مهم نانو­سیلیس نسبت به میکرو-سیلیکا می باشد. از آنجا که رشد نیازمند به آماده سازی ترکیب بتن می باشد که دارای استحکام اولیه بالایی باشد. همچنین این خاصیت مهمی در صنایع ریخته­گری می باشد که اجازه تغییر­شکل اولیه را می­دهد که در نتیجه موجب کاهش اولیه زمان قالب­گیری  می­گردد.

 

با مصرف نانو­سیلیس بتن سازه­ای مورد بهره گیری در جاده­ها، جاده­ای با سهولت برای عبور و مرور و بدون ترافیک به وجودمی­آورد و برای Shot-crete کردن و بتن­ریزی صنعتی کف و سقف و نیز در محلهایی که استحکام اولیه بسیار بالا مورد نیاز می باشد، به­ خوبی این کاهش زمان را ایجاد می­نماید. از نتایج استحکام اولیه بالا، به هر حال امکان ایجاد هزینه­های استحکام نهایی پایین می­باشد که به دلیل ساختار متخلخل ایجاد شده در حین شکل­گیری سریع ژل اولیه می­باشد. این مشکل که به سبب فعالیت پوزولانی بالا و بیش از اندازه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: