دنیای کار متنوع تر می شود و نیاز به رقابت باقی می ماند به این معناست که از کاندیداها و متخصصان شاغل انتظار می رود که یادگیری و عملکرد خود را در این نقش ادامه دهند.

در نتیجه ، بخش آموزش باید متناسب با نحوه یادگیری دانش آموزان به منظور آماده سازی آنها برای ورود به نیروی کار ، به بازار پاسخ دهد.

دانش آموز

درک بازده سرمایه گذاری (ROI) برنامه های یادگیری به طور فزاینده ای برای آموزگاران که ارزش برنامه های خود را به همراه کسانی که ارائه می دهند و یا به کاوش در آموزش های شرکتی می پردازند اهمیت زیادی می یابد.

سرمایه گذاری

اما ، چگونه می توانیم واقعاً تأثیر آموزش عالی را در دنیای امروز ببینیم؟ در این مقاله ، ما به ۵ راه برای اندازه گیری مؤثر ROI برنامه های یادگیری می پردازیم.

۱ ates نرخ های فارغ التحصیلی و احتمالی

مهمترین اندازه گیری ارزش متریک نیز ساده ترین است. مؤسسات آموزش و پرورش می توانند از نرخ فارغ التحصیلی و نرخ های حفظ برای ارزیابی چند جنبه اصلی استفاده کنند:

● کدام برنامه ها به خوبی اجرا می شوند؟

● کدام برنامه ها معطل هستند و نیاز به توجه دارند؟

rates نرخ تعامل دانشجویی در سراسر هیئت مدیره

دانشجو

آموزش عالی تحرک اقتصادی را فراهم می کند ، به ویژه هنگامی که بزرگسالان می توانند ضمن کار با یک مدل آنلاین یا ترکیبی یاد بگیرند.

اقتصادی

این همچنین مزایای بزرگی را به شرکت ها ارائه می دهد. مشاغلی که می توانند به کارمندان کمک آموزشی ارائه دهند ، ایستادگی می کنند تا یک نیروی کار با تحصیلات بهتر به دست آورند و باعث افزایش بهره وری در پیشبرد وفاداری شوند.

به همین دلیل ، حفظ دانشکده با حفظ کارمندان مرتبط است. نگه داشتن کارمندان در آموزش و پرورش به مشاغل کمک می کند تا آنها را در محل کار حفظ کنند.

۲ Out نتایج شغلی

در بیشتر کشورهایی که آموزش عالی یک امر عادی است ، مالیات دهندگان از نتایج شغلی فارغ التحصیلان سود می برند. به طور معمول ، مالیات دهندگان بیش از آنچه که در هر فارغ التحصیل کالج سرمایه گذاری می کنند ، بالغ بر ۲۰۲۰ هزار و ۵۰۰ دلار درآمد دارند.

دلار

هنگامی که دانش آموزان در حال توسعه حرفه ای هستند ، قادر به دیدن نتیجه شغلی یک عامل مهم در فرایند تصمیم گیری آنها است. ردیابی این متریک آسان نیست ، اما برای درک ROI یادگیری بسیار مهم است.

ارائه دهندگان آموزش و پرورش باید با فارغ التحصیلان درگیر شوند و شبکه ای ایجاد کنند که فرهنگ اشتراکی و تعامل بین دانش آموزان ، پیر و جدید را پرورش دهد. با ماندن در تماس با فارغ التحصیلان پس از حرکت به نیروی کار ، دیدن دستاوردهای طولانی مدت یادگیری آسان تر خواهد بود.

داده های سخت مانند افزایش حقوق مفید است ، اما کالج ها می توانند با نظرسنجی کیفی فراتر روند. مؤسسات آموزش و پرورش با طرح این سؤال از فارغ التحصیلان که چقدر مؤثر و کاربردی هستند که آموزش خود را در شغل خود می دانند ، داده هایی را جمع آوری می کنند که به آنها امکان می دهد ارزش برنامه های یادگیری را اثبات کنند و برای شرکت هایی که به دنبال آموزش هستند ، اثبات شود.