تحول دیجیتال چیز مطمئنی نیست. هیچ تضمینی وجود ندارد که شرکت شما از تغییرات سریع صنعت و تجارت مدرن زنده بماند. یکی از بزرگترین دلایل این امر کمبود مهارت های دیجیتال است.

فقدان استعداد دیجیتالی در مناطق مناسب مانع پیشرفت بسیاری از شرکت ها ، در طیف گسترده ای از صنایع است. برخورداری از نیروی کار که برای تغییر و تحولات آماده شده باشد ، می تواند برای هر سازمانی فاجعه بار باشد.

اکنون شرکتها باید با دو حقیقت سخت روبرو شوند:

اول ، تحول دیجیتال گزینه ای نیست. و دوم ، پرداختن به کمبود مهارت های دیجیتالی می تواند آینده شرکت آنها را رقم زده یا از بین ببرد.

بنابراین ، چگونه شرکت شما می تواند این مشکلات را برطرف کند تا در عصر دیجیتال موفق شود؟

مشکلات

درک کمبود مهارت های دیجیتال بسیار حیاتی است

داشتن شغل حرفه ای دیجیتالی دارای نگرانی خاصی است و ایده مهارت در کار در آینده دیجیتال که در آینده خواهد بود ، قطعاً بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. تا سال ۲۰۲۰ ، در انگلستان ۱۵۰،۰۰۰ شغل دیجیتال وجود خواهد داشت.

به همین دلیل ، فرض می شود که استعدادهای دیجیتال زیادی در آنجا وجود دارد. شرکت ها نباید در پیدا کردن متخصصان حرفه ای مورد نیاز خود مشکلی داشته باشند ، درست است؟

مشکلی

متأسفانه ، این ساده نیست.

در حال حاضر ، بسیاری از فارغ التحصیلان بدون مهارت های مرتبط ترک می کنند و استخر برای نقش های فنی ارشد در حال کاهش است. برعکس ، همانطور که انگلیس تا سال ۲۰۲۰ انتظار رونق در استعدادهای دیجیتال جدید را دارد ، برعکس ، آنها کمبود برخی از ۸۰۰ کارمندان فناوری را پیش بینی می کنند.

برای درک اینکه دقیقاً چه اشتباهی پیش می رود ، باید مسئله را در مقیاس کمتری در نظر بگیریم. در اینجا ۸ موردی وجود دارد که رهبران باید درباره کمبود مهارت های دیجیتال بدانند.

۱ about در مورد مهارت های مورد نیاز سردرگمی وجود دارد

امروزه فقط ۲۰٪ از نیروی کار فعلی مهارتهای لازم برای ۶۰٪ مشاغل آینده را دارند که در پنج تا ده سال آینده در دسترس خواهند بود.

بسیاری از کارمندان قبلاً فکر می کنند مهارت هایشان افزون نیست. در بین متخصصان شاغل ، نیاز به استفاده از فرآورده در حال رشد است. مشکل این است که تعریف آسان ترین مهارت ها به راحتی آسان نیست.

در حالی که یادگیری مهارت های دیجیتال سخت است ، اما کمبود آن در مهارت های نرم بیشتر است. سه مهارت نرم برتر که هم اکنون شرکت ها به دنبال آن هستند:

     

  • حل مسئله
  •  

  • ارتباطات
  •  

  • تفکر خلاق

شرکت ها می خواهند که کارکنان خود نسبت به یادگیری اشتیاق داشته باشند و تمرکز مشتری محور باشند.

اهمیت این آشکار است ، زیرا ۵۶٪ از رهبران ادعا می کنند شخصی را با مهارت های نرم و مناسب استخدام می کنند ، حتی اگر پیشینه فنی نداشته باشند.

استخدام

۲ ٫ استخدام سخت تر است

سرعتی که دیجیتال در حال پیشرفت است شکاف مهارت ایجاد کرده است. بنابراین ، حتی با بیش از ۷۲۰۰ شغل موجود ، بازاریابان نمی توانند کاملاً درک کنند که چگونه افراد مورد نیاز خود را پیدا کنند.

بنابراین در حالی که نیاز بسیار زیادی به استعدادهای دیجیتال وجود دارد ، اما بدون برنامه ریزی مشخص و دانش فنی ، استخدام کنندگان و مدیران استخدام گم می شوند. این امر باعث می شود فرآیند استخدام برای مشاغل دیجیتال سخت تر شود و حتی می تواند به مواردی منجر شود که شخص اشتباهی استخدام شود.

برنامه ریزی

حتی اگر مدیران سعی کنند از مهارت های دیجیتالی استفاده کنند و اطلاعات بیشتری کسب کنند ، میزان تغییر به این معنی است که دانش جدید آنها به زودی منسوخ خواهد شد.

در بیشتر موارد ، بعید نیست که مدیران استخدام کننده واقعاً بتوانند متعهد به یادگیری بیشتر در حین انجام کار تمام وقت خود باشند ، بنابراین مبارزه خود را برای استخدام استعداد مناسب تر می کند.

۳ ٫ کارفرمایان باید از نیروی کار خود استفاده کنند

در یک نظرسنجی از ۱۴۰۰ مشاغل انگلستان ، مشخص شد که ۸۴٪ از آنها می گویند مهارتهای دیجیتال از دو سال پیش نقش مهمی در تجارت خود دارند.

برخی از شرکتها با استخدام ثابت کرده اند که به سختی کار می کنند و به جای آن از نیروی کار فعلی خود استفاده می کنند. AT&T این مسیر را انتخاب کرده است و معتقد است که ارائه آموزش های داخل خانه به بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از کارکنان فعلی آنها ممکن است مقرون به صرفه تر باشد.

متأسفانه برای بسیاری از شرکت ها ، آنها سختگیری کارگران را از نظر ترک تحصیل صحیح و درگیر کردن کارمندان در این کار دشوار می دانند ، زیرا تلاش می کنند تا نقش های شغلی را مدیریت کنند. نکته اصلی ارائه آموزش هایی است که هماهنگ با صنعت باشد ، انعطاف پذیر و فوراً برای نقش روزانه قابل اجرا است.

اگرچه این ساده نیست ، مشاغلی که به نیروی کار خود در توسعه مهارت های کلیدی کمک می کنند ، سازمان را به روز می کنند ، که در دراز مدت برای همه سود خواهد برد.